T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ISPARTA / MERKEZ - Mehmet Akif Ersoy İlkokulu

Haberler

Ekm

Okulumuz 3. ve 4. sınıfları ´Bilimim Gülleri Isparta´da Açıyor´ TUBİTAK 4007 Bilim Şenliğine 19/10/2018 Cuma günü katıldılar.

Ekm

2018 Avrupa Kodlama Haftası kapsamında okulumuz 4-A sınıfı öğrencileri İngilizce Öğretmenimiz Bilge AKINCI rehberliğinde  kodlamayla tanıştı. Kodlama konusunda farkındalık kazandırma ve fırsat eşitliği sağlama amacıyla düzenlenen etkinliklerde öğrenciler hem eğlendi hem de kodlamayla tanışma fırsatını buldu.

Ekm

Okulumuz 4/A sınıfından öğrencilerle 10.10.2018 Çarşamba günü Afet Farkındalık Eğitimi ve Simülasyon Uygulamasına katıldık. Uygulamaya katılan öğrencilerimiz arkadaşlarına uygulama hakkında bilgi verdiler.

Ekm

Eyl

Geçtiğimiz sene içerisinde okulumuz İngilizce Öğretmeni Bilge AKINCI´nın öderliğinde sürdürülen her iki eTwinning projesi de Ulusal Ajans tarafından kalite etiketi ile ödüllendirildi. Öğrencilerimizin proje dahilindeki emekleri kalite etiketiyle taçlandı. Okulumuzdaki törenle öğrencilerimize kalite etiketleri sunuldu. İngilizce Öğretmenimiz Bilge AKINCI´ya ve değerli öğrencilerimize göstermiş oldukları performans için teşekkür ederiz.

Eyl

Sınıf öğretmenimiz Mehmet Ali GÜNAYDIN´ın hazırlamış olduğu ´İlköğretim Haftası´ programı coşkuyla kutladık.

Haz

08 Haziran 2017 Cuma günü öğrencilerimiz karnelerini sınıflarında öğretmenlerinden aldılar. Ardından yapılan törenle hediyeler verildi.  Her sınıfta hazırlanan farklı etkinliklerle hem öğrencilerimiz hem velilerimiz keyifli bir karne günü geçirmişlerdir. Tüm öğrencilerimize ve velilerimize keyifli tatiller dileriz. 

Haz

Çevre ve Sıfır Atık konulu resim yarışmasında ödül...

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen ´Çevre ve Sıfır Atık´ konulu resin yarışmasında okulumuz 3/B sınıfı ğrencilerimizden Ramazan ATASEVEN Isparta ili genelindeki ilkokular arasında 3. olmuştur. Dünya Çevre Günü kapsamında yapılan program, Isparta Güzel Sanatlar Lisesi ve Spor Lisesi salonunda düzenlendi. Törende öğrencimize ödülünü , Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Abdullah BORCA verdi. Öğrencimizi ve öğretmenimizi tebrik ediyoruz.

May

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın destekleri ile başlatılan okuma yazma seferberliği kapsamında okulumuzda açılan kursa katılan kursiyerlere ödülleri verilerek teşekkür edildi. Kursa katılan kursiyerler "Bizlere burada değer verildi. Kendimizi toplumuz bir ferdi olarak görmeye başladık, kendimize güvenimiz geldi; eğitimlere devam etmek istiyoruz." dediler. Herbiri okulumuzdan mutlu bir şekilde ayrıldılar. Emeği geçen sınıf öğretmeni Emel ÇETİN´i kutluyoruz.

May

Eylül ayı itibariyle başlayarak devam etmekte olan "Learning Today Leading Tomorrow" adlı eTwinning projesi İngilizce Öğretmenimiz Bilge AKINCI tarafından yürütülmektedir ve 3/A ve 3/B sınıf öğrencilerimizi kapsamaktadır.Öğrencilerimizin proje kapsamında kendilerinin geliştirmiş oldukları ve öğretim süreçlerinde aktif olarak kullanmış oldukları materyaller "Learning Today Leading Tomorrow" eTwinning sergimizde yer aldı. Sergi günü öğrencilerimiz proje kapsamında öğrenmiş oldukları İngilizce şarkılarıyla bir gösteri de sundular.

Nis

İl Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen ´Fiziksel Etkinlikler´ yarışması 24-27 Nisan 2018 tarihleri arası yapılmış olup, yarışmada okulumuz 2. sınıflarda kız öğrencilerimiz ´El Değiştirerek Bayrak Oyunu´nda il birincisi ve 4. sınıflarda yine kız öğrencilerimiz ´Halat Çekme Oyunu´nda il birincisi olmuşlardır. Öğrenci ve öğretmenlerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Nis

Okulumuz İngilizce Öğretmeni Bilge AKINCI tarafından yürütülen From Scientix to STEM adlı eTwinning projesi kapsamında "We water our plants by saving without effort" isimli projeyle STEM Keşif Haftası etkinliklerine katılmıştır. Belirtilen projeyle STEM - İngilizce entegrasyonu üzerinde çalışılmıştır.

Nis

Okulumuzda, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm sınıflarımızın da katılımıyla coşku ve sevinçle kutlandı.

Şbt

 

 

Müdürlüğü’müzce düzenlenen; ‘SAĞLIKLI BESLENİYORUM ve SPORTİF FAALİYETLERE KATILIYORUM’  Konulu Ödüllü Resim Yarışmasına katılanlara ödülleri verildi.

 

Kas

Okulumuzda; Isparta Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü  tarafından 27/11/2017 tarihinde saat 11.00´de yangın tatbikatı ve bilgilendirme çalışması yapıldı. Tatbikatta binadan tahliye, öğrenci  ve öğretmenlerimizin çalışmalara uygulamalı olarak katılmalarıyla tamamlanmıştır.